"Szokatlan" körülmények között jelentették be Trump és Kim Dzsong Un találkozóját
Nem az amerikai elnök, hanem a dél-koreai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója tette meg, kamerák helyett a Fehér Ház autófeljáróján, sötétben és hidegben.
Nem az amerikai elnök, hanem a dél-koreai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója tette meg, kamerák helyett a Fehér Ház autófeljáróján, sötétben és hidegben.
Mun Dzse In szerint a Koreai-félsziget atomfegyvermentessé tétele tényleg egyenesbe jut, ha összejön a nagy találkozás.
Észak-Korea állítólag kész feladni nukleáris programját, Kim Dzsong Un elkötelezett az atomfegyver-mentesítés mellett. A csúcstalálkozó szervezése már folyik.
Hétfőn léptek életbe az újabb büntetőintézkedések.
Műholdas felvételekből arra lehet következtetni, hogy Észak-Korea újraindította a plutónium gyártását a jongbjoni atomerőműben – vélik egy washingtoni kutatóintézet, a Koreai-félszigetre szakosodott Egyesült Államok–Korea Intézet szakértői.
Először fogad dél-koreai delegációt.
Brazil útlevelekbe kért nyugati vízumokat magának. Valószínű, hogy a Kim család egy lehetséges menekülő útvonalat készített elő magának.
A rejtélyes húg terhessége is nagyon rejtélyes, de a dél-koreai sajtó tudni véli, hogy a téli olimpia helyszínén megtörtént a nagy bejelentés.
Dél-koreai aktivisták nem értenek egyet azzal, hogy az ország vezetése barátságosan bánik az északiak küldöttségével.
Svájcban tanult, utazott, bulizott, aztán hazatért, ma pedig ő az észak-koreai propaganda első embere, diktátor testvére legfőbb bizalmasa. És Kim Jo Dzsong most majd ott tündököl – a világ egyik legkegyetlenebb rezsimjét képviselve – a pjongcsangi téli olimpia megnyitóján.
Természetesen pozitív a visszajelzés.
Az észak-koreai diktátor évekig tanult egy svájci állami iskolában.
Három és fél hét múlva kezdődik a „békeolimpia” a dél-koreai Phjongcshangban. A remények szerint csak a petárdák pukkannak a nyitóünnepségen. Benda László elemzése.
Attól fél, egy váratlan esemény szörnyű folyamatokat indítana el.
Az amerikai elnök azt sugallta egy interjúban, hogy jó kapcsolatba került Kim Dzsong Un észak-koreai diktátorral, ám azt nem volt hajlandó elárulni, hogy beszélt-e vele.
Az orosz elnök úgy látja, hogy Kim Dzsong Un érett politikus, aki érdekelt a mostani feszült helyzet elsimításában.
Donald Trump amerikai elnök arról biztosította Szöult, hogy amíg Dél- és Észak-Korea párbeszédet folytat egymással, nem indít katonai akciót a kommunista rezsim ellen.
A két Korea küldöttségei megkezdték a hivatalos tárgyalásokat a téli olimpián való észak-koreai részvételről és a két ország közötti óriási feszültség csökkentéséről. A játékok ügyében már látszik az előrehaladás.
Mindig hisz a beszélgetésben - jelentette ki az amerikai elnök.